Skip to content ↓

    Staff

    Senior Leadership Team

    Staff Member Position
    Nicole Reid Executive Headteacher
    Katie Beecroft Headteacher
    Duncan Kilty Deputy Headteacher
    Harry Spencer Assistant Headteacher
    Lucy Spreckley Assistant Headteacher
    Sarah Paxton Assistant Headteacher
    Jennifer Smith SENCO

     

    Teachers

    Staff Member Position
    Helen Mulder Nursery Class Teacher
    Joanna Ichim Reception Orange Class Teacher
    Nicole Banks Reception Orange Class Teacher
    Kelly O’Callaghan Reception Purple Class Teacher
    Lucy Cooper 1G Class Teacher
    Niamh McLaughlin 1B Class Teacher
    Birsen Akkoyunoglu 2G Class Teacher
    Zoe Manzi 2B Class Teacher
    Harry Spencer 2B Class Teacher
    Jack Bell 3G Class Teacher
    Natalie O’Donnell 3B Class Teacher
    Lucy Spreckley 4G Class Teacher
    Annabel Stevens 4G Class Teacher
    Chelsea Wynne 4B Class Teacher
    Ellie Beecroft 5G Class Teacher
    Ire Smith 5B Class Teacher
    Mic Zanier 6G Class Teacher
    Meriel Bratt 6B Class Teacher
    Glenn Spencer Cover and Intervention Teacher
    Lindsey O’Shea Cover and Intervention Teacher
    Susana Mata Torres Spanish Teacher
    Rebecca Cartwright Art Tutor
    Joe Cryan Music Tutor
    Ryan Hassan PE Coach
    Ryan Ansell PE Coach

     

    Support Staff

    Staff Member Position
    Manjit Gujra Early Years Educator
    Kara Lewis Early Years Educator
    Aisha Lunat Early Years Educator
    Heather Corbett Higher Level Teaching Assistant
    Abbie Johnson Higher Level Teaching Assistant
    Karen O’Gorman Teaching Assistant
    Natasha Burry Teaching Assistant
    Arefa Abooker Teaching Assistant
    Jean Hartley Teaching Assistant
    Jean-Francois Julien Teaching Assistant
    Simone Davey Teaching Assistant
    Kim Wilkshire Teaching Assistant
    Fevina Fernandez Teaching Assistant
    Paula Perpetuo Teaching Assistant
    Ruth Amao Teaching Assistant
    Lauren Daly Teaching Assistant
    Lilly Azevedo Teaching Assistant
    Suzanne Crocker Teaching Assistant
    Luthfa Rahman Teaching Assistant

     

    Administrative and Premises Staff

    Staff Member Position
    Alia Choudhry Federation Business Manager
    Alberto Ferreria Finance Manager
    Bev Dickinson Extended Schools and Community Leader
    Renee Binns Federation Head of Communications
    Lisa Langley Senior Administration Officer
    Courtney Michel-Gravillis Junior Administration Officer
    Pam Sealy Receptionist
    Val Kornevs Premises Officer
    Nixon Cubala Premises Officer

     

    Catering, Breakfast, Lunch and After School Staff

    Staff Member Position
    Oscar John Catering Operations Manager
    Christina Blessas Catering Team
    Cheryl Knott Catering Team
    Agnieszka Abramowicz Catering Team
    Bibi Pashaw Catering Team
    Karen O’Gorman Breakfast club & Midday Meals Supervisor
    Verity Summerfield Breakfast club & Midday Meals Supervisor
    Arefa Aboobaker Midday Meals Supervisor
    Joycelyn Remy Midday Meals Supervisor
    Anne-Marie Nzoumba Midday Meals Supervisor
    Jennifer Blake Midday Meals Supervisor
    Jackie Guidhan Midday Meals Supervisor
    Amanda Cocker Midday Meals Supervisor
    Kiran Kaur Midday Meals Supervisor
    Alena Bryndzova Midday Meals Supervisor
    Nasreen Akhtar After School Club
    Caroline King After School Club
    Jean-Francois Julien After School Club
    Jean Hartley After School Club
    Nada Mensah After School Club